Періодична хвороба

Друк
Лікування та профілактика народними методами
Ціна40,00 грн.
Опис

Що таке періодична хвороба і як уберегтися від неї, як лікувати? Такі запитання незрідка чую від моїх пацієнтів. Тож у даній брошурі мова йтиме саме про це.
Ця недуга відома під різними назвами: періодична хвороба або середземноморська сімейна лихоманка; вірменська хвороба або єреванська хвороба; ще — спадковий сімейний амілоїдоз без невропатії. Менше відомі такі її назви: пароксизмальний синдром Джейнуея-Мозенталя, періодичний перитоніт, синдром Реймана, хвороба Сіга-ла-Маму.
Встановлено, що періодична хвороба — це генетично обумовлене захворювання, що розвивається вже в дитячому або юнацькому віці, незалежно від статі. Загалом це досить рідкісне генетично обумовлене спадкове захворювання, що передається за аутосомно-рецесивним принципом. Тобто це означає, що для клінічного вияву періодичної хвороби потрібно одержати по одному зміненому гену від кожного з батьків. І не обов’язково, аби батьки на власному досвіді знали, що таке періодична хвороба. Однак, якщо мати й батько хворіють на періодичну хворобу (кожний з них має по два гени), то всі їхні спільні діти також занедужають.
Періодична хвороба зустрічається переважно у представників народностей, предки яких проживали в басейні Середземного моря (звідси назва — середземноморська сімейна лихоманка). І абсолютно не залежить од місця їхнього нинішнього проживання. Передовсім хворіють вірмени, євреї (серед них частіше сефарди), араби, турки. А в шести відсотках випадків — представники інших національностей.
Але, якщо ви не належите до названих національностей і не потрапляєте до числа шести відсотків, немає гарантії, що хвороба вас омине. Поясню чому. Два дефектні гени, які визначають схильність до періодичної хвороби, з’явилися в басейні Середземного моря близько двох-трьох тисяч років тому. А шлях із варягів у греки у УІІІ-ХІ століттях нашої ери пролягав по Дніпру, через територію України до Константинополя. Власне тому носієм цієї недуги може бути будь-який житель України. І, на жаль, проблема може торкнутися кожного. Не кажу вже про те, що турки на території України бували неодноразово і, сказати б, гостювали тривалий час. А наші козаки здійснювали до них «візити у відповідь». Та й єврейська і вірменська діаспори досить численні.
Тому варто знати про вияви цієї хвороби, вміти себе захистити профілактично, а у разі потреби — лікувати. Як саме — читайте далі.

24 сторінки.