Причина наслідків родових травм - міофасціальні утворення

Родова травма являє собою патологічний стан, який розвивається у дитини під час пологів і характеризується пошкодженням тканин і органів, що веде до порушення їх функцій.

Види:
Спонтанна - виникає при звично протікаючих пологах (ускладнених і неускладнених).
Акушерська – може виникати при використанні акушерами різних маніпуляцій: використання щипців, тракції, тиск руки на дно матки з метою більш швидкого просування голівки.

Ускладнення родових травм:
• переломи кісток черепа, хребта, ключиці та ін.;
• порушення мозкового кровообігу, асфіксія новонародженого;
• перинатальні ураження нервової системи;
• рухові порушення - центральні і периферичні паралічі і парези, дитячий церебральний параліч;
• вегетативні порушення і порушення з боку внутрішніх органів:
- порушення терморегуляції;
- порушення ритму і глибини дихання;
- диспептичні порушення - зригування, нестійкі випорожнення, здуття живота.

Під асфіксією новонародженого прийнято розуміти такий стан, коли після народження дихання у дитини відсутнє або має нерегулярний характер у вигляді окремих судомних дихальних рухів при наявності серцевої діяльності.
Асфіксія це практично удушення. Вона може розвинутися тільки в результаті ускладнень: передчасного відшарування плаценти, багаторазовому обвиттю пуповиною, утиску пуповини.
Перинатальні ураження нервової системи виникають як результат здавлення головного мозку, внутрішньочерепного крововиливу. В результаті ураження головного мозку в перинатальний період у дитини може розвинутися дитячий церебральний параліч (ДЦП).

Основним для постановки діагнозу ДЦП є відставання (затримка) в розвитку дитини як з боку рухової (моторної) системи, так і з боку психіки - тому й говорять про психомоторну затримку.
До року діагноз ДЦП не ставиться з двох причин: затримка в розвитку може нести в собі тимчасовий характер, і дитина може ще наздогнати своїх однолітків, а по друге на ранніх етапах розвитку ще не так багато симптомів які можуть говорити про наявність діагнозу ДЦП. Але це не говорить про те, що можна розслабитися, навіть перші ознаки затримки розвитку - це вже перед ДЦП, а це означає що з дитиною просто необхідно займатися, і створювати умови, щоб її стан не погіршився.

Найчастіше, як наслідок родової травми у дитини розвивається гіперактивність. Гіперактивність - стан, при якому активність і збудливість людини перевищує норму. Це проявляється в наступному: дітки часто кричать без будь-якої причини, розкидають навколо себе предмети, поводяться агресивно, вони надмірно емоційні, примхливі. Батькам часто здається, що дитина некерована і неслухняна. Також, незважаючи на певну агресивність, в ситуації, коли треба постояти за себе, захистити, дитина цього зробити не може. Щоб краще уявити той стан, який відчуває ваша дитина при гіперактивності, спробуйте уявити, що у вас свербіж в попереку, а вам сказали сидіти спокійно - утримати статичну позу неможливо. Стан у діток з гіперактивністю дуже схожий, тільки вони не можуть його описати так добре, як і доросла людина. Дитина, перебуваючи в такому стані, не знає як воно має бути - що значить почувати себе здоровим. У дітей з гіперактивністю завжди можна знайти осередок роздратування в м'язах, специфічні для їх стану.
За рахунок таких осередків у м'язах, дитина може відчувати оніміння, або скутість, і те, і інше негативно позначається на розвитку дитини.

Ще пару слів про аутизм, як одне з можливих ускладнень пренатального ураження нервової системи. Одне з визначень аутизму - стан, що характеризується переважанням замкнутого внутрішнього життя, активним відстороненням від зовнішнього світу, бідністю вираження емоцій. Причиною таких порушень найчастіше називають гени, зазвичай їх звинувачують, коли інших причин знайти не можуть, до того ж генетичні захворювання не лікуються. Іншою причиною називають порушення в синоптичних зв'язках нервової системи (розбалансування збудливо-гальмівних нейромереж). Також до можливих факторів розвитку відносять: вакцинації і перинатальний стрес. У моїй практиці зустрічалися варіанти посттравматичного аутизму. Тепер для батьків спробую описати той стан, який відчуває дитина. Як і у випадку з гіперактивністю, у дитини є осередок роздратування, але на цей раз вони не в м'язах, а в голові. Спробуйте почитати книгу коли у вас болить голова - це дуже важко. Взагалі, коли сильно болить голова,не хочеться, щоб тебе хтось чіпав. Так і дитина, яка страждає аутизмом, часто відчуває тяжкість, скутість в голові. Вона занурена у свій внутрішній світ і противиться будь-якому втручанню в нього.
Методика доктора Бартош - це унікальний авторський метод лікування дитячого церебрального паралічу, гіперактивності та аутизму шляхом усунення причин, які знаходяться в змінених спазмованих м'язах - міофасциальних утворень (МФУ).
Ці міофасціальні утворення (МФУ) несуть в собі негативний вплив на роботу центральної нервової системи (ЦНС), периферичної нервової системи (ПНС) і вегетативної нервової системи.
Прибравши ці утворення методом акупресури або медикаментозної блокади в м'яз, ми відновлюємо кровообіг головного мозку і на периферії, даємо можливість вільно проходити нервовому імпульсу.

Add comment


Security code
Refresh