Чим небезпечна вегето-судинна дистонія ?

У навколишньому середовищі постійно відбуваються якісь зміни, як у сфері природи: день і ніч, тепло і холод, перепади тиску від високого до низького або навпаки; так і в сфері соціуму: стан стресу або спокою, агресивний або ж доброзичливий навколишній світ. Наше тіло повинно на ці всі зміни якось реагувати. Вегетативна нервова система (ВНС) відповідає за адекватність відповіді нашого організму на зміни навколишнього середовища,

і при цьому зберігає стабільним внутрішнє середовище - наш гомеостаз (постійність внутрішнього середовища). ВНС регулює всі процеси всередині нас: частота дихання, виділення шлунково-кишкового соку, частоту серцебиття і т. д., загалом всі процеси, які ми не контролюємо, які відбуваються самі по собі. Вегетативна нервова система стежить за швидкістю всіх процесів за допомогою 2-х своїх відділів: симпатичного і парасимпатичного.
Симпатичний відділ ВНС прискорює всі процеси в організмі, а парасимпатичний, навпаки, сповільнює їх. Протягом дня переважає в більшій мірі симпатична система, а вночі парасимпатична.

Що являє собою Вегето-судинна дистонія (ВСД)?
Вегето-судинна дистонія (ВСД) - це порушення балансу в роботі симпатичного і парасимпатичного відділу вегетативної нервової системи.
Причиною порушення балансу в роботі ВНС можуть служити осередки патологічної вегетативної імпульсації (ОПВІ), які виникають як результат перенесеного стресу у м'язовій тканині.
Основні причини формування ОПВІ:
1. Хронічна емоційна перевтома.
2. Хронічне фізичне перенавантаження.
3. Переохолодження (як загальне, так і локальне).
4. Травми, в тому числі і родові.
Найчастіше причиною формування ОПВІ являються два і більше факторів.

Ці ущільнення в м'язах (ОПВІ) можуть набувати властивості вегетативного ганглія, а вегетативний ганглій, в свою чергу, має властивості генерувати імпульс, який схожий з вегетативним. Досить великі м'язові ущільнення, або група невеликих таких ущільнень, створюють перешкоди в передачі нормального імпульсу вегетативної нервової системи, що може призвести до таких наслідків, як: головний біль, запаморочення, шум, дзвін у вухах, слабкість, припливи жару, пітливість, оніміння в руках, ногах та інших ділянок тіла, перебої в роботі серця, скутість у спині, переднепритомний стан, занепад сил, непритомність. До таких проявів не варто ставитися з недбалістю, це перші дзвіночки до інсультів та інфаркту. Вегетативні скарги пацієнтів бувають дуже різноманітні і не вписуються ні в один діагноз. Пацієнти часто мучаться не знаючи до якого фахівця звернутися з такими скаргами, як: язик як ошпарений, вся їжа здається перченою (ставиться діагноз глосалгія); нав'язливе позіхання; почуття, ніби застрягла таблетка в горлі; нестерпний свербіж в області піхви, прямої кишки, або інших ділянок тіла; сухість шкіри до кривавих тріщин, або зовнішній вигляд як при іхтіозі; п'яткова шпора; почуття, що хтось дихає в потилицю; різні фобії; депресивні стани; гіперестезії; тики.
ОПВІ можна назвати бомбою уповільненої дії, знешкодження якої вимагає рук фахівця.
Якщо вас турбує симптоматика, яку важко пояснити, яка не дає вам спокою, дзвоніть, записуйтеся на консультацію та прийом.

Add comment


Security code
Refresh