Чим небезпечна вегето-судинна дистонія ?

У навколишньому середовищі постійно відбуваються якісь зміни, як у сфері природи: день і ніч, тепло і холод, перепади тиску від високого до низького або навпаки; так і в сфері соціуму: стан стресу або спокою, агресивний або ж доброзичливий навколишній світ. Наше тіло повинно на ці всі зміни якось реагувати. Вегетативна нервова система (ВНС) відповідає за адекватність відповіді нашого організму на зміни навколишнього середовища,

і при цьому зберігає стабільним внутрішнє середовище - наш гомеостаз (постійність внутрішнього середовища). ВНС регулює всі процеси всередині нас: частота дихання, виділення шлунково-кишкового соку, частоту серцебиття і т. д., загалом всі процеси, які ми не контролюємо, які відбуваються самі по собі. Вегетативна нервова система стежить за швидкістю всіх процесів за допомогою 2-х своїх відділів: симпатичного і парасимпатичного.
Симпатичний відділ ВНС прискорює всі процеси в організмі, а парасимпатичний, навпаки, сповільнює їх. Протягом дня переважає в більшій мірі симпатична система, а вночі парасимпатична.

Що являє собою Вегето-судинна дистонія (ВСД)?
Вегето-судинна дистонія (ВСД) - це порушення балансу в роботі симпатичного і парасимпатичного відділу вегетативної нервової системи.
Причиною порушення балансу в роботі ВНС можуть служити осередки патологічної вегетативної імпульсації (ОПВІ), які виникають як результат перенесеного стресу у м'язовій тканині.
Основні причини формування ОПВІ:
1. Хронічна емоційна перевтома.
2. Хронічне фізичне перенавантаження.
3. Переохолодження (як загальне, так і локальне).
4. Травми, в тому числі і родові.
Найчастіше причиною формування ОПВІ являються два і більше факторів.

Ці ущільнення в м'язах (ОПВІ) можуть набувати властивості вегетативного ганглія, а вегетативний ганглій, в свою чергу, має властивості генерувати імпульс, який схожий з вегетативним. Досить великі м'язові ущільнення, або група невеликих таких ущільнень, створюють перешкоди в передачі нормального імпульсу вегетативної нервової системи, що може призвести до таких наслідків, як: головний біль, запаморочення, шум, дзвін у вухах, слабкість, припливи жару, пітливість, оніміння в руках, ногах та інших ділянок тіла, перебої в роботі серця, скутість у спині, переднепритомний стан, занепад сил, непритомність. До таких проявів не варто ставитися з недбалістю, це перші дзвіночки до інсультів та інфаркту. Вегетативні скарги пацієнтів бувають дуже різноманітні і не вписуються ні в один діагноз. Пацієнти часто мучаться не знаючи до якого фахівця звернутися з такими скаргами, як: язик як ошпарений, вся їжа здається перченою (ставиться діагноз глосалгія); нав'язливе позіхання; почуття, ніби застрягла таблетка в горлі; нестерпний свербіж в області піхви, прямої кишки, або інших ділянок тіла; сухість шкіри до кривавих тріщин, або зовнішній вигляд як при іхтіозі; п'яткова шпора; почуття, що хтось дихає в потилицю; різні фобії; депресивні стани; гіперестезії; тики.
ОПВІ можна назвати бомбою уповільненої дії, знешкодження якої вимагає рук фахівця.
Якщо вас турбує симптоматика, яку важко пояснити, яка не дає вам спокою, дзвоніть, записуйтеся на консультацію та прийом.